Mohair&Angora Collection

Anavatanında Yeniden Doğuyor

 "Tiftiğin anavatanı Ankara'dan, pırlanta değerinde çok özel ve lüks bir hediye"

  Günümüzde birçok ülkede "Mohair/Moher" olarak adlandırılan ve asırlardır lüks bir elyaf olarak kabul gören tiftik bütün dünyaya Ankara'dan yayılan ve genel olarak dünya literatüründe "Angora Goat" olarak bilinen uzun, ince, kıvrımlı ve ipek gibi parlak tüylü Ankara Keçisi'nin ürünüdür.

 Nasıl ve ne zaman geldiği ile ilgili farklı hikayeler olmasına rağmen, tüm dünya literatürünce kabul edilen genel kanı; Ankara Keçisi'nin bilinen özelliklerini Orta Anadolu Yaylası'nda ve özellikle o zamanlar Angora -bugün Ankara- olarak anılan yörede kazandığı dolayısıyla anayurdunun Ankara olduğudur.

 İnanılmaz sıcaklığı, dayanıklılığı ve parlaklığı sebebiyle "tüm ipliklerin pırlantası" olarak da adlandırılan tiftik, tarih boyunca kralların, sultanların ve padişahların kıyafetlerinde kullanılmış nadide bir ipliktir; bu sebepledir ki tiftikten dokunan kumaşlar tüm kumaşların sultanı olarak bilinir...

 

Bir Pırlantadan Farksız

En Değerli Kumaşlardan Biri

Tiftik, parlaklığı, sıcaklığı, gücü ve dayanıklılığı nedeniyle yüzyıllardır “liflerin pırlantası” olarak bilinir. Padişahların en değerli rezervi olduğu için “İlyaların Sultanı” olarak da anılması bu durumun en anlamlı göstergesidir.

Tiftiğin bu inanılmaz özelliklerini çağdaş Türk tasarımıyla harmanlayan Mohair&Angora , yüzyılların mirasını yansıtması nedeniyle Türkiye'den mükemmel bir hediye…

55 yıllık birikimin sağladığı tecrübeyle

Tutkuyla

Mohair&Angora yeni doğmuş bir markanın tutkusunu, 55 yıllık birikimle taçlandırıyor.

Gelenek ve şıklığın mükemmel uyumu

Gelenekselin yarattığı şıklık

Tiftiğin inanılmaz özelliklerini ve mirasını çağdaş Türk tasarımı ve estetiğiyle harmanlıyor.

Angora keçilerinin önemini biliyor ve ürünlerimizi bunu bilerek tasarlıyoruz

Doğaya saygıyla

Baharın gelişi, Ankara Keçileri'nin kırkılabileceği yılın tek zamanını ifade eder. Yılda sadece bir kez kırkılabilmeleri ve üretimin sınırlı olarak gerçekleştirilebilmesi tiftiği eşsiz bir öneme kavuşturmaktadır.

EN ÖNEMLİ DEĞER

Sürdürülebilirlik

Kalıcı stil ve kalite sunmanın yanı sıra Mohair&Angora, operasyonlarının etik ve sürdürülebilir yönetimini sürekli geliştirmeye kendini adamıştır. Bu standartlar, hammaddelerin seçimi ve izlenebilirliği ile başlar, üretime ve müşteri hizmetlerimize kadar sürer.

ÖZENLE VE SAYGIYLA

Kusursuz Güzellik

Sadece premium mağazalar ve tasarımcı butiklerde.